NAKIVO Backup & Replication

İşletmeler ve KOBİ'ler için hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma çözümü.

Dünya çapında 23.000'den fazla şirket, BT altyapılarını korumak için NAKIVO Backup & Replication çözümüne güveniyor

Neden NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma Seçmelisiniz?


NAKIVO Backup & Replication, KOBİ'ler ve işletmeler için kapsamlı bir yedekleme, fidye yazılımı koruması ve felaket kurtarma çözümüdür. Çözüm, fidye yazılımı direncini artırmak, veri koruma performansını iyileştirmek ve olağanüstü durum kurtarmayı otomatikleştirmek için daha uygun maliyetlerle erişebileceğiniz kapsamlı bir özellik seti sunar.

Fidye Yazılımı Koruması ve Kurtarma

Veri şifrelemesini veya fidye yazılımı tarafından silinmesini önlemek için Amazon S3'te veya yerel Linux tabanlı havuzlarda depolanan yedekleme verileri için değişmezliği etkinleştirir. Çözümü önceden yapılandırılmış bir VA olarak dağıtın ve depoya gönderilen yedekleri belirli bir süre boyunca değişmez hale getirir. Fidye ödemeden kritik verileri hızlı ve güvenilir bir şekilde kurtarır.

Optimize Yedekleme Performansı

Yerel değişiklik izleme teknolojileri (CBT, RCT, CRT) ile artımlı yedekleme sağlar. LAN'sız veri aktarımı ve ağ hızlandırma sağlar. Bir NAS cihazına kurulduğunda 2 kata kadar daha iyi performans verir. Depolama anlık görüntülerinden yedekleme (HPE 3PAR aygıtlarındaki VMware vSphere VM'leri için), yedek kopyalama ve yedeklemeden çoğaltma ile daha düşük anlık görüntü yükü sağlar. Darboğazları ve kaynak israfını önlemek için altyapı kullanımı için ayrıntılı performans ve sistem durumu izleme yapar.

Artan Güvenilirlik

Yedekleme ve yedek kopyaları teybe veya genel buluta (Amazon S3, Wasabi) saha dışına gönderir. VM yedeklerinin ve replikalarının anında doğrulanmasını sağlar. Yıkıcı olmayan olağanüstü durum kurtarma testi gerçekleştirir.

Anında Veri Kurtarma

Platformlar arasında bile sanal makinelerin, dosyaların, uygulama nesnelerinin ayrıntılı geri yüklenmesi. Fiziksel makineleri VMware vSphere VM'leri olarak yedeklerden anında kurtarır,  güvenli ve güvenilir fiziksel-sanal geçişleri gerçekleştirir.

Depolama Alanı Tasarrufu

Global veri tekilleştirme, ayarlanabilir yedekleme sıkıştırma, otomatik takas verisi hariç tutma ve EMC Data Domain, NEC HYDRAstor, HPE StoreOnce vb. gibi veri tekilleştirme araçları için destek sağlar.

Kapsamlı Veri Koruması

VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV, Amazon EC2, Linux/Windows fiziksel sunucuları ve iş istasyonları, Microsoft 365 (Exchange Online, OneDrive for Business ve SharePoint Online), Oracle Veritabanları için yedekleme, fidye yazılımı koruması ve anında kurtarma sağlar.

BaaS ve DRaaS için MSP'ye Hazır

MSP'lerin hizmet olarak yedekleme (BaaS) ve hizmet olarak olağanüstü durum kurtarma (DRaaS) sağlaması için çoklu kiracılık modu bulundurur. VPN bağlantısı olmayan bir bağlantı noktası üzerinden uzak istemci ortamlarına güvenli bağlantı sağlar.

Gelişmiş Site Kurtarma

Gerçek zamanlıya yakın sanal makine replikasyonu sağlar. Tek tıklamayla planlı veya acil durum yük devretme, yeniden çalışma ve veri merkezi geçişi için otomatik olağanüstü durum kurtarma iş akışları sağlar.

NAS Tabanlı VM Yedekleme Aracı

NAKIVO Backup & Replication, desteklenen NAS sunucularından herhangi birine kurulabilir ve SMB veri merkezleri ile kurumsal şube sistem odaları için hyperconverged veri koruması ve iş sürekliliği sağlar.

Öne Çıkanlar

Sağlam Koruma

NAKIVO Backup & Replication, VMware vSphere VM'leri, Microsoft Hyper-V VM'leri, Nutanix AHV VM'leri, Amazon EC2 bulut sunucuları, Windows/Linux fiziksel makineleri, Microsoft 365 Exchange Online posta kutuları, OneDrive İş dosyaları ve SharePoint Online siteleri ile RMAN üzerinden Oracle Veritabanları için sağlam ve güvenilir yedekleme sağlar. Daha da güvenilir veri koruması için yedeklerinizi ve yedek kopyalarınızı şirket içinde, tesis dışında, teypte veya genel bir bulutta(Amazon S3, Wasabi, Microsoft Azure) saklayabilirsiniz. Verileri fidye yazılımlarından, yanlışlıkla veri silmelerden veya üzerine yazmadan korumak için Amazon S3 Nesne Kilidi işleviyle yedeklerinizi ve yedek kopyalarınızı değişmez hale getirebilirsiniz. Yedekleme, yedekleme kopyalama ve çoğaltma gibi temel veri koruma görevlerini ilke tabanlı işlerletamamen otomatikleştirebilirsiniz.

Üstün Performans

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, yedekleme, çoğaltma ve kurtarma için en yüksek performans düzeylerini sunarken, yedekleme işlemlerinizin kullanılabilir tüm bant genişliğini tüketmesini önler. Gelişmiş Bant Genişliği Azaltmaile bant genişliği tüketimini sınırlamak, meşgul ağları boşaltmak ve iş açısından kritik uygulamaları hızlandırmak için genel veya iş başına kurallar ayarlayabilirsiniz. LAN-Free Veri Aktarımı ve Ağ Hızlandırma, %50'ye kadar ağ yükü azaltma ve 2 kata kadar daha yüksek veri aktarım hızları sağlar. Yedeklemeden Çoğaltma özelliği, çoğaltma iş akışları sırasında anlık görüntü yükünü ortadan kaldırarak üretim ortamınızı boşaltmanıza olanak tanır. Depolama Anlık Görüntülerinden Yedekleme, HPE 3PAR anlık görüntülerinden VM yedeklemeleri ve çoğaltmaları oluşturarak veri koruma etkinliklerinin üretim ortamınız üzerindeki etkisini azaltmanıza olanak tanır.

MSP'ler ve Kuruluşlar için Güçlü Çoklu Kiracılık

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma'daki çoklu kiracılık, tek bir cam bölmeden birden fazla kiracı oluşturmanıza, yönetmenize ve izlemenize olanak tanır. Kiracılar MSP istemcileri veya büyük bir kuruluştaki farklı departmanlar veya şubelerdir. Kiracılar, birbirlerinin ortamlarından yalıtılırken yedekleme, çoğaltma ve kurtarma işlerini gerçekleştirmek için Self Servis Portalı'nı kullanabilir. Bu özellik, kiracılara kaynak (ana bilgisayarlar, kümeler, Yedekleme Depoları ve Taşıyıcılar gibi) atamak için esnek rol tabanlı erişim denetimi (RBAC) ve kaynak ayırma sunar. Buna ek olarak, çözüm vApp'ler ve VM'ler de dahil olmak üzere VMware Cloud Director nesnelerinin yedekini / kurtarılmasını destekler. Direct Connect özelliği, MSP'lerin VPN bağlantısına gerek kalmadan istemcilerinin uzak ortamlarına tek bir bağlantı noktası üzerinden güvenli bağlantılar kurmasına olanak tanır.

Fidye Yazılımına Karşı Dayanıklılık

Nakivo, fidye yazılımı tarafından silinmeye veya şifrelemeye karşı korumak için bulutta (Amazon S3, Wasabi, Backblaze B2, Azure Blob Storage) veya yerel Linux tabanlı depolarda değişmez yedekler oluşturmanızı sağlar.

Çözümü önceden yapılandırılmış bir VA veya AMI olarak dağıtabilir ve yerleşik bir Linux tabanlı havuza gönderilen yedeklemeler için değişmezliği etkinleştirebilirsiniz.

Yedeklerinizi teypte depolayarak ve diğer yedekleme depolama cihazlarını çevrimdışına alarak ve böylece onları fidye yazılımları tarafından erişilemez hale getirerek, yedeklerinizi hava boşluğunda tutar.

Otomatik yük devretme ve olağanüstü durum kurtarma düzenlemesi için çoğaltmayı kullanmanızı ve VM kopyaları oluşturmanızı sağlar.

Verimli Veri Boyutu Azaltma

Varsayılan olarak, tüm yedekleme işleri artımlıdır ve yalnızca değiştirilen verileri aktarır, bu da hedef depoda yer tasarrufuna yardımcı olur. NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, yedeklemeleri otomatik olarak tekzip eder ve dolu alan miktarını en aza indirmek için her veri bloğunu sıkıştırır. Gereksiz takas verileri yedeklemeler sırasında otomatik olarak atlanır. Depolama ayak izinde 10 kata kadar azalma sağlayan bu özelliklerin yanı sıra NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, NEC HYDRAstor, Dell EMC Data Domain ve HPE StoreOnce gibi endüstri standardı teklileştirme cihazlarını destekleyerek kurumsal düzeyde teklileştirme oranları sağlar.

Son Derece Güvenilir Veri Koruması

Yedeklemelerinizi ve yedek kopyalarınızı 3-2-1 yedekleme kuralına uyarak yerel ve site dışında depolayın. NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, uzun süreli depolama veya arşivleme için yedeklemelerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde teybe kopyalamanıza olanak tanır. NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, VM yedeklemelerinizi ve çoğaltmalarınızı iş tamamlandıktan hemen sonra neredeyse anında doğrulayabilir. Sistem yapılandırmasını güvende tutmak için kendi kendine yedeklemeler gerçekleştirin (envanter, işler, zamanlamalar, tercihler vb.). Rol tabanlı erişim denetimi (RBAC) ile yerel veya Active Directory kullanıcılarına benzersiz izin kümeleri atayarak veri koruma etkinlikleriniz üzerinde görünürlüğü ve denetimi artırabilirsiniz.

Olağanüstü Durum Kurtarma Orkestrasyonu

Site Recovery,  otomatik olağanüstü durum kurtarma iş akışları oluşturmanıza ve üretim ortamını kesintiye uğratmadan zamanlanmış test gerçekleştirmenize olanak tanır. Kurtarma iş akışı kurulduktan sonra, tek bir tıklamayla planlı yük devretme, acil yük devretme, geri dönme ve veri merkezi geçişi gerçekleştirebilirsiniz. Özel kurtarma iş akışları, kaynak VM'lerin düzgün bir şekilde kapatılması, son VM çoğaltması, önceden tanımlanmış kurallara göre çoğaltma VM yeniden IP'si, ağ eşleme, çoğaltma VM'lerinin aşamalı açma, özel komut dosyası oluşturma, e-posta bildirimleri vb. Tüm kuruluş için tek bir kurtarma iş akışı veya tek tek departmanlar veya şubeler için birden çok iş akışı oluşturun.

Neredeyse Anında Kurtarma

 

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, VM'leri, dosyaları ve uygulama nesnelerini doğrudan sıkıştırılmış ve tekilleştirilmiş yedeklemelerden kolayca geri yüklemenizi sağlar. Kaynağa Hızlı Dosya Kurtarma ile, tek tek dosyaları özgün veya özel bir konuma kurtarabilirsiniz. Çok hipervizörlü ortamların güvenilir bir şekilde korunması için NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma, sanallaştırma platformlarında VM yedeklemelerinin kolay dışa ve geri kazanımı için Platformlar Arası Kurtarma içerir. Test amacıyla veya sorunsuz fiziksel-sanal geçişler için fiziksel makine yedeklerinden VMware VM'leri çalıştırın.

İletişim:

Ataköy Towers A Blok Kat:1 No:48 34156 Bakırköy İstanbul