Sanallaştırma

Sanallaştırma

SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİMİZ

Klasik Sistemlerden Farklı Olarak İhtiyacınız Kadar Kaynağı Tüketmenizi Sağlar.

Bütün BT süreçlerinizde sürekliliğin sağlanması için VOO Bilişim Çözümleri uzmanlarını tercih edin!

Böylece iş gücü ve maliyetlerinizi azaltır, kolay yönetilebilir, hızlı ve esnek bir sistem yapısına sahip olmuş olursunuz.

Sanallaştırma Nedir?

İşletmelerin işi büyüdükçe muhtemel BT zorlukları da artar. Çalışanlarınız, müşterileriniz ve ve iş ortaklarınız için sağlıklı bir dijital çalışma ortama ulaşmak istiyorsanız; hızlı, dinamik, esnek ve sürekli oluşuyla dikkat çeken sanallaştırma çözümlerini tercih etmelisiniz.

Sanallaştırmayı Neden Tercih Etmelisiniz?

Klasik BT altyapılarında, organizasyon büyüdükçe BT donanım yatırım masrafları büyümekte, yönetimi güçleşmektedir. Bir cihazın tüm donanımı sadece bir işletim sistemi ve uygulamaya tahsis edilmektedir. Bu da bir donanımın sadece %17’lik bir kaynağının sadece bir iş için kullanılması anlamına gelmektedir.

Yeni nesil sanallaştırma teknolojisi ile tüm donanımın kaynağı üzerinde birden fazla işletim sistemi ve uygulama bağımsız bir şekilde çalışabilmektedir. Tüm donanım, sanallaştırma katmanı ile kolayca yönetilebilir, bu sanallaştırılmış donanım üzerinde istediğiniz özellikte istediğiniz sayıda sanal makine oluşturabilirsiniz.

Performans: Dünyadaki veri merkezi iş yüklerinin yaklaşık %80’i sanallaştırılmış ve etkinliğini kanıtlamış durumdadır.

Yönetim: BT departmanınızda en az %60 verimlilik artışı sağlarsınız.

Uygulama: Sanallaştırma ile uygulama kaynaklı iş kaybı ve kesintileri yaklaşık %35 oranında azaltırsınız.

Donanım: Sanallaştırma ile donanım harcamalarınızda %30’a varan tasarruf sağlarsınız.

Problem Çözümü: Sanallaştırma ile yaşayacağınız olası problemlere karşı %40 daha hızlı müdahale edebilirsiniz.

Tecrübe: Voo Bilişim Çözümleri, 10 yılı aşkın bir süredir birçok firmanın BT süreçlerini yönetmekte ve sanallaştırma altyapısını gerçekleştirmektedir.

Peki Sanallaştırma Nasıl Çalışır?

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse, donanım ve işletim sistemi arasına yerleştirilmiş bir hyper yönetici ve ayrıştırıcı yazılım katmanı mevcuttur. Bu katman donanım ile sanal makineler arasındaki orkestrasyonu sağlamakta ve fiziksel donanımın %100’e yakınının kullanılmasını sağlamaktadır. Bu yazılımın üzerinde istediğiniz özellikte fiziksel makineler ile birebir aynı işlevi gören sanal makineler oluşturularak kolayca kaldırılabilmektedir. Her sanal makine kendi işletim sistemi ve yapılandırılması ile kapalı bir kutu gibi sizin tanımladığınız donanım özelliklerinde çalışmaktadır.

Sanallaştırma mimarisi işletim sistemi ve donanım denkleminizi yeniden tanımlıyor ve size şunları sunuyor:

  • Tek bir donanım üzerinde birden fazla fonksiyona sahip sunucu, işletim sistemi ve uygulama çalıştırma imkanı,
  • Maximum sunucu kaynağı kullanımı, minimum sunucu sayısı; Her fiziksel makine maksimum kapasitede kullanılır ve önemli ölçüde sunucu sayınız azalır.
  • Daha hızlı kaynak, daha kolay uygulama ve kaynak sağlama; Benzeri görülmemiş basitlik, hız, BT sağlama ve yönetme esnekliği.
  • Kopyala-yapıştır kadar kolay sanal makine taşıma ve veri migrasyonu.

Biz Neler Sunuyoruz?

Kurumların ihtiyaçlarına göre ürün konumlandırmayı bir prensip haline getiren Voo Bilişim Çözümleri, sanallaştıma projelerinde ağırlıklı Vmware ve Microsoft çözümlerini sunmaktadır. Voo, altyapınıza, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sanallaştırma çözümleri ile yatırım ve işletme giderlerinizi azaltmanıza yardımcı olmaktadır.

Storage Sanallaştırma

Yazılım tabanlı bir depolama çözümüdür. Basitleştirir, toplam sahip olma maliyetini azaltır. Öngörülebilir performans ve ölçeklenebilirlik sağlamaktadır.

Network Sanallaştırma

Sanal makinelerin operasyonel modelinin ağ yapıları için de kullanılmasını sağlayan, yazılım tanımlı veri merkezi modelinde kullanılan network sanallaştırma platformudur.

Masaüstü Sanalaştırma

Kullanıcıların masaüstü arayüzlerinin tamamının veya belirlediğiniz bileşenlerinin hiç ön yükleme yapmadan sanallaştırıldığı ve farklı lokasyonlarda sunulduğu hizmetleri kapsar.

Error: Contact form not found.